İçeriğe geç
Ana sayfa » Bitcoin Rekor Tazeledi, işte Yeni Fiyatı..

Bitcoin Rekor Tazeledi, işte Yeni Fiyatı..

bitcoin rekor tazeledi

Dijital para birimi Bitcoin, 50.000 $ (349.000₺)’dan fazla yeni bir rekor tazeledi.

Bitcoin Şubat ayında yeniden rekor tazeledi. Bilinmeyen bir mucit tarafından yaratılan sözde kripto para birimi, bu yıl yaklaşık% 72 arttı. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bilgisayarlar tarafından üretilir. Varsayılan değerinin bir kısmı hesaplanabilen sonlu sayıdan gelir. Ancak düzenleyiciler, değerleri hem aşağı hem de yukarı doğru hızla değişebileceği için riskli oldukları konusunda uyardılar. Bu yılki Bitcoin kazancının çoğu, Elon Musk’tan Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık satın almasının ve arabaları için ödeme olarak kabul edeceğini söylemesinin ardından geldi. Destekleyenler, Bitcoin’in altının dijital versiyonu gibi bir değer deposu görevi görebileceğini söylüyor.

Blockchain şirketi Ava Labs’ın başkanı John Wu, “Bu anlatı meyve verirse, o zaman büyüme potansiyeli çizelgelerin dışında kalıyor. Çünkü bitcoin başına 50.000 dolar, altının neredeyse% 9’u olan yaklaşık 931 milyar dolarlık bir piyasa değerine eşit oluyor,” dedi.

‘Patlayıcı büyüme’
Bununla birlikte, diğer emtiaların aksine, Bitcoin başka hiçbir şey için kullanılamaz, yalnızca alınıp satılır. Bu, ona değer verme girişimlerini zorlaştırdı. Bu sebeple bitcoin rekor tazeledi.

BTC, altının piyasa değerini karşılarsa, bu bitcoin başına en az 500.000 $ olacaktır.

Fiyatlandırma, işlem gören sınırlı sayı nedeniyle büyük dalgalanmalara da açıktır. Birçok taraftar, daha yüksek değerleme beklentisiyle onları tutuyor. Hepsi aynı anda satarsa, fiyat düşebilir. Arazi gibi fiziksel bir varlığın aksine, kendine özgü bir değeri yoktur. Bir şirket veya tahvilden farklı olarak bir gelir üretme yeteneği yoktur. Bu yüzden kripto para birimleri son derece değişkendir. Bu nedenle yükseldikçe hızla çökebilir. Eleştirmenler, Bitcoin’in sınırlı bir birim arzına (21 milyon) sahiptir. Kripto para birimlerinin sayısının sürekli arttığını ve potansiyel olarak sınırsız olduğunu belirtiyor.

İnsanlar, kripto para birimlerinin değerindeki dik düşüşlerde ve bunlarla ilişkili hack yedi. Yani dolandırıcılıklarda büyük miktarlarda para kaybettiler.

Hukuk firması RPC’nin Bilgi Edinme Özgürlüğü talebine göre, İngiltere’nin finansal gözlemcisi Financial Conduct Authority (FCA), 30 Haziran 2020’ye kadar kripto para birimi dolandırıcılığından şüphelenilen 52 soruşturma açtı.

Bu, önceki 12 ayda açılan 59’dan daha azdı ve düzenleyicinin kripto para birimi dolandırıcılıklarıyla mücadele etmek için kaynak sıkıntısı olduğuna dair spekülasyonları ateşledi.

RPC’nin ortağı Sam Tate, “Yüksek riskli kripto para birimindeki ve ilgili dolandırıcılıklardaki patlayıcı büyüme göz önüne alındığında, FCA soruşturmalarının sayısının artmasını ve düşmemesini bekleriz.” dedi. Artık kripto para birimlerine verilen saygınlığın parlaklığından siber suçlular veya çevrimiçi dolandırıcılar tarafından yararlanılıyor. FCA rakamlar hakkında yorum yapmayı reddetti. Bitcoin’in değeri 4 Ocak’ta 5.000 dolar düşüşle 29.000 dolara düştü. 11 Ocak’ta 9.000 $ ‘dan 32.000 $’ a düştü. Kripto para birimleri uluslar arası sınırları hızlı bir şekilde geçme ihtimali var. Nakit veya normal yatırımlarla aynı şekilde düzenlenmediği için hırsızlık olaylarını araştırmak zordur. Geçen ay FCA, kripto varlıklar olarak adlandırılan yatırımcılara sert bir uyarı verdi. Mali gözlemci, yatırımcıların yatırımlarının değerinin düşmesi durumunda “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” gerektiğini söyledi.

Bitcoin Rekor Tazeledi hakkında daha fazla bilgi almak amacıyla sitemizdeki  Finans  kategorisindeki yazılara göz gezdirebilirsiniz.

#Kaynak: BBC