Ana sayfa » En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Bildiğiniz gibi döviz kurlarının artışı ülkemizdeki gençlerin yurt dışında yabancı dil eğitimi almalarını engellemiş veya kısıtlamış durumda. Hal böyle olunca evden ve internetten ingilizce öğrenme için yeni opsiyonlar aranmaktadır. Bu yazımızda yabancı dil gelişimi için en iyi uygulamalar ve yöntemleri sizlere açıklamaya çalışacağız. İşte en iyi ingilizce öğrenme uygulamaları nelerdir? İngilizce öğrenme uygulamalarının avantajları ve dezavantajları nelerdir?

1- Cambly

Bu uygulamada internet üzerinden online ingilizce öğrenme eğitimleri sunulmaktadır. Bu eğitimler tamamen speaking üzerine odaklanmış olup yerel konuşma dili ingilizce olan eğitmenlerle konuşma fırsatı elde etmiş olursunuz. Bu uygulamayla birlikte ingilizce gelişimi konusunda kendinize öz güven sağlayıp konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu uygulamada kendinize bir çalışma planı hazırlayıp buna göre eğitiminizi alabilirsiniz. Farklı planlama şekilleri mevcut olup bunlar; günde 15dk, 30dk, 45dk şeklinde ve haftada 2 gün, 3 gün, 5 gün ve 7 gün şeklinde değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar konusunda biraz pahalı olmakla birlikte buradan Cambly uygulamasını edinebilir ücretsiz 10 dakikalık deneme süresi kazanabilir ve konuşma seviyenizi yükseltmeye başlayabilirsiniz.2- Dualingo

İşte bahsetmeye değer en iyi İngilizce ve yabancı dil öğrenme sitelerinden biri: Duolingo! Ücretsiz İngilizce eğitimi için en iyi adreslerden biri. En iyi İngilizce öğretimi olan Duolingo’yu sağlayın; özellikle yeni dil öğrencilerinin sıkça ziyaret etmesi gereken bir web sitesi; hatta telefonlarında bile kullanılması gereken bir uygulamadır. Türkçe dil arayüzü ile, daha kolay adapte olabileceğiniz Duolingo’da her gün az ya da çok harcama yapmalısınız. Öğrendiklerinizi “Becerileri Geliştirin” bölümünden birleştirebilirsiniz. Düzenli bir sınava girdiğinizden ve puanınızı test ettiğinizden emin olun.

3- Voscreen

İngilizce öğrenme ile ilgili ne listelediğim önemli değil, Voscreen hakkında çok konuşacağımı düşünüyorum. Bu, yabancı bir dil öğrenmenin en ilginç yoludur. Voscreen temeli dinleme yoluyla İngilizce öğrenmek olduğunu.Uygulama film sahneleri, çizgi film, müzik ve belgeseller ile dolu küçük bölümlerde İngilizce öğretmek için tasarlanmıştır. Bu, anlayışınıza dayanan ve küçük bir bölümü izledikten sonra doğru cevabı bulan bir sistemdir. Sıkılmadan uzun zamandır kullandığım bu uygulamada, anadili İngilizce olanların nasıl telaffuz edildiğini ve günlük hayatımda izlediğim İngilizce filmleri ve film serilerini anlamama yardımcı oluyor.

4- Busuu

Dünya çapında 2 milyondan fazla üyesi olan bir web sitesi: Busuu. Egzersize başlamadan önce seviyenizi belirlemek için küçük bir test gereklidir. Bu uygulamada ingilizce öğrenme şu şekilde ilerlemektedir; genellikle soru ve cevap şeklinde devam eder; en yaygın cümleleri ve cümleleri kullanarak günlük İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp, aynı zamanda bu web sitesini benzersiz kılan özelliklerden biri olan ana dili İngilizce olanlardan da öğreniyorsunuz. Busuu indirimli üyelik için buradan kayıt olabilirsiniz.

5- Yabancı Dizileri İngilizce Alt yazılı İzleme

Yabancı dizileri izlemek bizlere native speakersların konuşma şekillerini anlamaya ve öğrenmeye yardımcı olmaktadır. İngilizce öğrenme konusunda bu yöntem kullanılarak farklı telaffuzları görebilir ve ingilizce öğrenme düzeyinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için en uygun dizileri bulabileceğiniz yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir