İçeriğe geç
Ana sayfa » Öğrenciler için Para Kazanma Yolları

Öğrenciler için Para Kazanma Yolları

öğrenciler için para kazanma yolları

Öğrenciler için para kazanma yolları yazımıza hoş geldiniz. Bu seferki bahsedeceğim yöntemlerin hepsi kesinlikle gençlere uygun. Şu an bu yazıyı okuyorsanız eminim ki; yatırım yapmak istiyorum, para kazanmak istiyorum, daha büyük bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacağımı nereden başlayacağımı bilemiyorum diyorsunuz. Sizle saçma sapan bir kaç kuruş kazanmak için anket linkleri referans delikleri, Kripto para renkleri falan paylaşmayacağım. Zaten sitemizi takip ediyorsanız öyle şeylerle işimiz olmaz biliyorsunuzdur. Öncelikle bir de lise ve üniversite öğrencileri için uygun. Ama lise öğrencileri tam zamanlı okula gittikleri için daha çok internetten yürütebilecekleri bir şey yapsınlar. Veya okuldan sonra birkaç saat vakit ayırarak para kazanmaları lazım. Bu yüzden lise öğrencilerini söylemek istiyorum. Daha önce yazılara bahsettik Para önemli, para gerçekten hayatımızda mükemmel bir önemi var. Ama öğrenciler için para kazanma yolları ve para kazanma lisede para kazanma aşkıyla yanıp tutuşursanız. Okulunuza gereken zamanı, kendinize yatırım yapacak vaktimiz kalmaz.

Öğrenciler için para kazanma yolları ile Para kazanacaksınız dengeyi iyi kurmanız okulu boşlamamanız lazım. Tabii siz de inek olun okulun birincisi olduğun en çalışkan öğrencilerden biri olun demiyorum. Ama sonuçta üniversite sınavına gireceksiniz. Hangi şehri istiyorsunuz, hangi bölümü istiyorsunuz, üniversite okumak istiyor musunuz istemiyor musunuz? Bu da ayrı bir konu bunun üzerine düşünmeniz ve kendinize bir plan çizmeniz lazım. Bu yüzden tamamen paraya ve öğrenciler için para kazanma yolları odaklanmayın. Kendinize yatırım yapmaya da odaklanın okullarda odaklanın. Bu yüzden sadece yazımızdaki bütün maddeler lise öğrencileri için de geçerli. Ama para kazanmak hırsınız kendinize yatırım yapmak hırsızın önüne asla geçmesin. Ben para kazanacağım başka bir şey umurumda değil diye kendinize yatırım yapmazsınız hiç ilerleme kaydedemezsiniz. Şimdi gelelim öğrenciler için para kazanma yolları na!

Geri Dönüşüm

Öğrenciler için para kazanma yolları 1.madde. Bu maddeden daha önceki yazılar da bahsetmiştim. Ama bu ondan daha farklı. Al sana da bir sürü yorum gelmişti. Ben çöp toplamam. Ben insanların şalını toplamam. Bana ne derler ama fakir olduğumu düşünürler. Ben bu tarz şeyleri yapmam. Tamam sen yapma. Geri Dönüşüm derken neyi kast ediyorum? Her şey olur. Mesela burada kitaplar çevrenizden eski kitapları topla. Ailenizden arkadaşlarınızdan. Bunları giit letgo, dolap gibi sitelerde sat veya diğer sitelerde satın. Özellikle antika kitaplar çok para ediyorlar.

Bunun dışında ne olur? telefonlar olur. Kimin kırık ekranı kırık veya bozuk telefonu varsa bunu rica edin. Ya da ucuza 50 liraya 100 liraya 200 lira 300 liraya alın. Belki iyi bir telefonunuza bunları alın. tamir edin. ben telefondan anlamıyorum demeyin YouTube’u açın. YouTube mükemmel bir bilgi hazinesi. Bakın şu telefonu şu modelinin ekran kartı nasıl değişir. Ondan sonra İnternetten bir tane ekran kartı sipariş verin. Oradaki videodan izleyerek ekranı değiştirin takın. Yani Belki 50 lira 100 liraya Belki de bedavaya aldığınız telefonu 500 liraya 2000 liraya satabileceksiniz. Sen yeter ki para kazan. Geri dönüşümü konusunda Aklına ne gelirse yap. Bunu her üründe uygula. Dediğim gibi Yeter ki para kazanmak iste.

Sosyal medya

Öğrenciler için para kazanma yolları 2.madde. Artık sosyal medya günümüzde birçok insanın gelir kapısı oldu. Aynı şekilde benim de gelir kaynaklarımdan biri de sosyal medya. Bir örnek vereyim juventus’tan 30 milyon euro kazanan Ronaldo’nun Instagram’dan geri 50 milyondan fazla olduğu tahmin ediliyor. Ronalda juventus’ta futboldan 30000000 alıyor. Ama ınstagram’ını bir iş ciddiyetinde yürütüyor. Reklamlarla sponsorluklar alıyor. Instagram’da, Juventus’ta aldığı 30 milyondan daha fazla para alıyor. İşte sosyal meydanın önemi. Peki ben Instagram sayfası açmaya karar verdim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Neyi ilginiz varsa. Neyi diğer insanlardan daha iyi yapıyorsanız. Diğer insanların ortalamasından Neyi daha iyi yapıyorsanız. Bu sizin alanınızdır. Çünkü sevmediğiniz bir şey girerseniz sıkılıp başarısız olacaksınız. Bir arkanıza yaslanın 10-15 dakika düşünün. Ben neyi seviyorum. Neyi diğer insanlardan daha iyi yapıyorum. futbolla mı ilgileniyorum. O zaman futbolla ilgili düşünün. Başka ne? İşte ben oyun mu oynuyorum online oyunları oynuyorum. Bununla ilgili bir sayfa açabilirsiniz.

Ya da benim bir becerim yok. Ben bütün gün oturup televizyon izliyorum diyorsanız da sizin de diğer insanlardan daha fazla hakim olduğunu şey televizyon programları. Bunu eleştirebilirsiniz bunlarla ilgili bir şey yapabilirsiniz. Emin olun YouTube’da Instagram’da milyonlarca takipçileri olan bu konularla ilgili sizin saçma dediğiniz konularla ilgili milyonlarca takipçileri olan kanallar sayfalar var.

Konuyu bulduktan sonra sayfaya açacaksın ve büyütmeye başlayacaksın. reklam yapacak paran yok mu? 50 lira da mı yok. Tamam kim sıkıntı yok gireceksin diğer insanlara takip açacaksın. takip Ata buna Emek verir. Peki nasıl para kazanırım? orası tamamen sana kalmış istersen sayfayı büyüt direkt sayfayı başkasına sat. istersen sayfayı büyük sayfayı reklam al. istersen sayfayı büyüt Sayfada bir şeyler sat sen artık orası senin alanın. binlerce insana hitap ediyorsun. büyük bir kitlem var. ne istersen onu yap. para kazanmanın yolu sonsuz. bu dediklerimi sadece Instagram için geçerli değil. TikTok olur Twitter olur Telegram olur Facebook olur ne isterseniz. bu maddeye de sosyal bilgilerle ilgili detaylı bir kapsamlı para kazanma yazısı istiyorsanız yorumlarda belirtin.

Fiverr

Öğrenciler için para kazanma yolları 3.madde. Şimdi sırada fiverr var. basitçe tanımlamak gerekirse; küçük işlerin freelance işlerin görevleri yapıldığı bir platform olarak düşünebilirsiniz. herhangi bir beceriniz olması yeterli. siteye kayıt oluyorsunuz iş alıyorsunuz. Para kazanmak için profili düzgünce doldur. Bir iş ciddiyetinde yap. Gerçekten para kazanmak istiyorsanız becerilerinizi tecrübelerinize filan tamamen özgeçmişinizi buraya dolu şekilde yazarak iş alabilirsiniz. sonra size uygun olan işi bulup fiyat teklifi vereceksiniz. Elbette birçok rakibiniz var o yüzden fiyatlarınızı biraz daha düşük tutmak ve yaptığımız daha önceki yaptığımız işleri göstermek sizin avantajınız olacak.

Çocuk Bakıcılığı

Öğrenciler için para kazanma yolları 4.madde. Bu madde kısa olacak. Özellikle genç kızlar için bebek bakıcılığı. Eğer para kazanmak istiyorsanız gerçekten çocuklara da ilginiz varsa İnternetten görebilirsiniz birçok kişiyi çocuğumuza oyun oynayacak biz yokken ilgilenebilecek oyun ablaları arıyoruz diyorlar. onlara başvurabilirsiniz. dünya her zaman fırsatlar dünyası. istiyorsanız bu tarz işlerle para kazanabilirsiniz.

Yeteneklerinizi Satmak

Öğrenciler için para kazanma yolları 5. madde. becerinizin olduğu bir alanda freelance çalışmak. Fiverr’e benziyor ama farklı. size Başka bir açıdan olayı düşündürmek istiyorum. geçen bir arkadaşımız Instagram’dan mesaj attı. Merhaba websiteni ve videolarını gördüm. kanalını gördüm. Yaptığın işleri beğeniyorum. herhangi bir iş olursa bana paslayabilirsin. ne tarz işler dedim? işte video Montajı yapıyorum. logo tasarımı yapıyorum. bu ta birkaç tane de çalışmasını attı. dilersen bakabilirsin diye. baktım dedim Teşekkür ederim herhangi bir benim veya çevremin işi olursa direk aklımda sen varsın. demek istediğim şu adam kovalıyor. Bırakın burada büyük ihtimalle youtuberlara ya da Instagram’da büyük sayfalara olanlara bu tarz işlerle ilgilenen insanlara tek tek Instagram’dan mesaj atıyor. Benim de herhangi bir işim olduğu zaman ben de onu ulaşacağım. demek istediğim bu dünya her zaman fırsatlar dünyası. Yeter ki siz isteyin. bir şekilde başarabilirsiniz. gördüğünüz gibi her şeyin bir yolu var.

Blog Sitesi Açmak

Öğrenciler için para kazanma yolları 6. madde Blog açmak. Peki ne ? Eğer blog açayım derseniz mesela. Bir blog açayım beş altı ay önce koronavirüs ile ilgili bir blog açsan şu an tutmuştu. yemekli olabilir sağlıkla ilgili olabilir. oyunlar olabilir. dergiler kitaplar. dediğim gibi ne İlgin varsa Merak ettiğin konuyla ilgili bir blog aç. Türkiye’de çok güzel bloglar var. Özellikle yemek gezi kategorilerinde ve ayda 100 bin liradan fazla kazanıyorlar. çok başarılı işler yapıyorlar.

Blog açın bir yazı yazın. çok basit sadece yazacaksınız. siteyi kurmanız belki birkaç saatinizi alır. zamanla geliştirirsiniz. akşam okuldan mı işten mi geldiniz? alın çayınızı alın Bilgisayarınızı 30 dakika blog yazın. yazın neye ilginiz varsa. ne ile ilgili yapmak istiyorsanız. 30 dakika alın çayınızı Televizyonun karşısında oturun yazın. Bu kadar basit yapmak istedikten sonra sosyal medyada kim ne yapmış O ne yapmış nereye gitmiş ne içmiş nerede oturmuş ona bakmak yerine 30 dakika buna ayırın. göreceksiniz 6 ay 1 yıl sonra sonuçlarına sizde şaşıracaksınız.

Youtube Kanalı Açmak

Öğrenciler için para kazanma yolları 7. madde YouTube kanalı açmak. bir tane küçük bir çocuk vardı Bayağı takipçisi vardı. şuraya not etmişti bakabilirim. Evet ismi EvanTube. Şuanda youtube’da altı buçuk milyon takipçisi var. Tahminimce 13 14 yaşında. altı yedi yaşındayken YouTube kanalı açmış ve 8-9 yaşlarına geldiğin zaman YouTube’dan Milyonlarca dolar kazanmış. 8-9 yaşında YouTube’dan Milyonlarca dolar kazanmış. sadece oyuncak incelemesi, oyun incelemesi videoları falan çekmiş. tamamen sizin zevkinize göre kanalınıza açın ve düzenli bir şekilde istikrarlı video yüklemeye başlayın. TikTok nasıl kullanılır? Origami nasıl yapılır? Nasıl gitar çalınır? Bu tamamen size bağlı. YouTube hiç bir sınırı yok. Hayal gücünüz ne kadar genişse o kadar yaratıcı içerikler üretebilirsiniz.

Bir Sorun Çöz

Öğrenciler için para kazanma yolları 8. madde son madde. Benim favorim. Gerçekten bunu anlayabilirsiniz her şekilde büyük paralar kazanabilirsiniz. kağıt kalem alın elinize arkadaşlarınızla ailenizle hiç fark etmez veya Kendi başınıza. gençlerin en çok karşılaştığı sorunları yazın. Size birkaç tane örnek vereceğim. düşünün aklınıza ne gelirse gençler günümüzde hangi sorunlarla uğraşıyorlar. İçine günümüzdeki sorunlarla ilgili Beyin Fırtınası yapıp yazın. Sigara ve alkol bağımlılığı, yeme bozuklukları, kariyer aklınıza ne gelirse yazın. biliyorum sistem sizden yaratıcı olmamızı istemiyor ama siz yaratıcısınız. arkanıza yaslanın. Sessiz bir ortamda veya arkadaşlarınızla ailenizle bu daha iyi olur. düşünün. gençlerin sorunlarını, sizin kendi sorunların sorunlarımız ne? Buradan yola çıkabilirsiniz. Gençlerin bu sorunu var bu sorunu nasıl çözeriz? Göreceksiniz ki bunları işe dönüştürmenin birçok yolunu bulacaksınız. %100 başarılı olacak mısınız?

Elbette %100 başarılı olamayacaksınız. Belki de büyük ihtimal başarısız olacaksınız. tamamen size bağlı. ama başarısız mı oldunuz. Bir daha deneyeyim farklı bir sorunun üstüne Gidin. başka bir yöntemle deneyin. olana kadar çalışın. Sizden yapmanızı istediğim birkaç şey daha var. Bize emeğinizi yazın. geçen ay şu işi başlattım, şu sorunu bulmuştum. Bununla ilgili bir iş yaptığım geçen ay bu kadar şu an kazanamadım ama proje mi geliştirmeye devam ediyorum. geçen ay 300 1000-2000 kazandım. Bunu neden istiyorum çünkü örnek olacaksınız 14 15 16 17 18 yaşındakileri biri küçük olduğum için işe almıyorlar. kendimde bir şey yapamıyorum. Benim bilgisayardan bir şey yapmam lazım diyenlere örnek olacaksınız. Herhangi bir sorunuz varsa yorum olarak bırakın bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

İnternetten para kazanma ve Öğrenciler için para kazanma yolları hakkında daha fazla bilgi almak amacıyla sitemizdeki Mühendislik İnternetten para kazanma   ve  Finans  kategorisindeki yazılara göz gezdirebilirsiniz.

Öğrenciler için para kazanma yolları ve internet para Analizi hakkında daha fazla güncel yazılara ulaşmak amacıyla bizi  LinkedIn  Twitter  ve  Instagram  adresinden takip edebilirsiniz.