İçeriğe geç
Ana sayfa » PSVR2: Sony, PS5 için “Geliştirilmiş” PlayStation VR’ı Duyurdu

PSVR2: Sony, PS5 için “Geliştirilmiş” PlayStation VR’ı Duyurdu

PSVR2 duyuruldu (1)

Sony, yeni nesil PlayStation VR sisteminin iyileştirilmiş bir görüş alanına sahip olacağını ve mevcut cihazın kablo ağırlıklı kurulumunun eleştirmenlerini susturacağını söyledi.

Kulaklık, PS5’in DualSense oyun kumandası ile yeni bir denetleyiciyle birlikte gelecek. PSVR, ihtiyaç duyduğu birden fazla kablo ve adaptör konusunda eleştirilerle karşılaştı. Yeni sürüm PSVR2, tek bir kablolu bağlantı kullanarak çalışacak. Aynı zamanda da daha az dağınık bir oyun sağlayacak.

Oyun sektörü analisti Piers Piers Harding-Rolls, BBC’ye açıklama yaptı. Sürümün pazardaki rakipler tarafından henüz doldurulmamış bir boşluğu doldurmaya yardımcı olacağını söyledi. “İlk PlayStation VR, PS4 konsolunun Microsoft’un Xbox One’ından ayrılmasına yardımcı oldu. Bu nedenle yeni nesil bir sürüm, PS5’e karşı Xbox Series X için aynısını yapacak. Ancak, PSVR2 ile Sony’nin kablosuz bir cihaz başlatmama kararını sorguladı. Diğer PC tabanlı kulaklıklarda olduğu gibi kablosuz bir çözümün bir noktada piyasaya çıkacağını umuyorum. Diyerek açıklamalarına devam etti.

Orijinal PlayStation VR, PS4 için 2016’da piyasaya çıktı.

Sony, Ocak 2020’de kulaklığın ilk satışa çıkmasından bu yana satışların beş milyonu aştığını söyledi. Oyun devi, yeni kulaklığın çözünürlükten görüş alanına, izleme ve girişe kadar her konuda iyileştirmeler içereceğini söylüyor. Ancak şu anda teknolojiyle uyumlu yeni nesil PlayStation 5 oyunları yok. Oyuncular, cihazı Minecraft ve Skyrim gibi PS5 ile geriye dönük uyumlu PS4 oyunlarında kullanabilirler. Ancak bunun mümkün olması için bir adaptöre ihtiyaç var. Sony Interactive Entertainment’tan Hideaki Nishino, hayranların bu yıl sisteme el koymayı beklememesi gerektiğini açıkladı.

PSVR2: Geliştirme Kitleri Yolda

“Yeni VR sistemimiz için halen devam eden birçok geliştirme var” dedi. Yeni nesil bir VR sistemi geliştirmek için PS4’te PS VR’yi piyasaya sürdüğümüzden beri öğrendiklerimizi alıyoruz. Kurulumu basitleştirmek ve kullanım kolaylığını geliştirmek için PS5’e tek bir kabloyla bağlanırken, aynı zamanda yüksek kaliteli bir görsel deneyim sağlar. Ayrıca geliştirme kitlerinin kısa süre içinde gönderileceğini açıkladı.

PSVR2 Çıktı Mı? ve bunun gibi daha fazla haber almak için Gündem  Kategorilerine göz atabilirsiniz.

PSVR2 Çıktı Mı? ve PlayStaion 5 PSVR2 hakkında daha fazla güncel yazılara ulaşmak amacıyla bizi  LinkedIn  Twitter  ve  Instagram  adresinden takip edebilirsiniz.