Ana sayfa » The Ordinary Kırmızı Peeling Yorum (AHA 30% + BHA 2%)

The Ordinary Kırmızı Peeling Yorum (AHA 30% + BHA 2%)

The Ordinary Kırmızı Peeling Yorum

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, bir diğer adıyla The Ordinary Kırmızı Peeling  30% Alpha Hydroxy Acids (Glycolic/Lactic/Tartaric/Citric), 2% Beta Hydroxy Acid (Salicylic Acid), Hyaluronic Acid Crosspolymer, Vitamin B5, Black Carrot and Tasmanian Pepperberry içermektedir. Ürünün asıl amacı görünür lekelerle savaşmaya yardımcı olmak ve deriyi pul pul dökerek cildin parlaklığının dengelemesini sağlamaktır. Bu yazımda ise sizlere The Ordinary Kırmızı Peeling yorum ‘umu anlatacağım.

The Ordinary Kırmızı Peeling yorum ‘undan önce içeriğinin anlaşılması gerekir. Alfa hidroksi asitler (AHA), daha parlak ve daha düzgün bir görünüm için cildin en üst yüzeyini soyar. Beta hidroksi asitler (BHA) ise gözenek tıkanıklığını gidermeye yardımcı olmak için genişletilmiş bir işlevle cildi pul pul döker. Bu birleşik %32 AHA / BHA çözümü, görünür kusurlarla savaşmaya yardımcı olur. Cilt parlaklığını iyileştirmek için daha derin peeling sağlar. Formül ayrıca cilt dokusunun görünümünü iyileştirir ve sürekli kullanımla ince çizgilerin görünümünü azaltır.

The Ordinary Kırmızı Peeling yorum

The Ordinary Kırmızı Peeling, asit kullanımıyla ilişkili tahrişi azaltmaya yardımcı olmak için Tazmanya Pepperberry türevi içeriyor. Bu türev bitki kökenlidir ve mevsimsel olarak rengi değişir ve bu renk değişimi zaman zaman formülde belirgin olabilir. Bu formülün içinde ayrıca rahatlık için çapraz polimer bir hyaluronik asit formu var. iyileşmeye yardımcı olmak için ise Vitamin B5 ve bir antioksidan olarak siyah havuç vardır.

Bu formülün bu pH’ı yaklaşık 3.6’dır. Formülde kullanılan birincil AHA olan Glikolik Asit, 3.6’lık bir pKa’ya sahiptir. Asitlerle formülasyonda dikkate alınması gereken en önemli husus pKa’dır. pKa, asit bulunabilirliğini ifade eder. PKa pH’a yakın olduğunda, tuz ve asitlik arasında ideal bir denge vardır. Asidin etkinliğini en üst düzeye çıkarır ve tahrişi azaltır. Böyle bir durumda daha yüksek pH sayıları tuzu artıracak ve bu da sezgisel olarak formülün daha asidik olmasına kıyasla formülü daha az rahatsız edici hale getirecektir.

The Ordinary Kırmızı Peeling Kullanımı

  1. Cildinizi temizleyin ve iyice kurutun, ıslak ciltte kullanmayın.
  2. Göz çevresinden kaçınarak parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın.
  3. Cilt yapısına göre 10 dakikayı aşmayacak şekilde cildinizde bekletin.
  4. Ilık suyla iyice durulayın.
  5. Haftada 2 kez bu işlemi yapın.

Gerek uygulama sırasında gerekse durulamada göz çevresi ve göz temasından kaçınınız. Bu düşük viskoziteli çözüm, maske olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 10 dakikadan fazla bırakmayın. Haftada ikiden fazla kullanılması tavsiye edilmiyor. Ürünün ciltle teması sınırlı sıklıkta veya süreli olmalıdır. Tahriş meydana gelirse, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın. Yalnızca kırılmamış cilt üzerinde belirtildiği şekilde kullanın. Kullanmadan önce yanma testi yapılmalıdır. Yanma testini fotoğraftaki gibi elinizin üstüne koyup 5-10dk bekletebilirsiniz.

Ürün cildinizin güneşe duyarlılığını ve özellikle güneş yanığı olasılığını artırabilecek bir alfa hidroksi asit (AHA) ve bir beta hidroksi asit (BHA) içeriyor. Bu ürünü kullanırken ve sonrasında bir hafta boyunca güneş kremi kullanın. Koruyucu giysiler giyin ve güneşe maruz kalmayı sınırlayın.

The Ordinary Kırmızı Peeling Kişisel Yorum

Ben The Ordinary Kırmızı Peeling’ini kullanmadan önce çok fazla araştırma yaptım. 3,5 sene önce 9 ay boyunca roaccutane kullanmıştım dolayısıyla cildime zarar verip vermeyeceğinden emin değildim. Araştırmalarım sonucunda zarar vermeyeceğini alıp kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım.

Kendimde gözlemlediğim en büyük değişiklik alın bölgemi germesi ve yüzümün parlaması. Yüzüme ilk sürdüğümde hafif yanma etkisi yapıyor fakat sadece sürdüğümün ilk 4-5saniyesinde. Sonrasında yanma hissi geçiyor. Bu tip ürünlerde bu kısa yanma hissi çok normal çünkü adı üstüne kimyasal peeling. Yüzümde 7-8 dakika bekletiyorum. Bu tamamen benim şahsi bekletme sürem. Siz maksimum 10 dakika bekletebilirsiniz. Haftada 2 kez yapıyorum bu işlemi. Sonrasında ılık suyla yıkıyorum özellikle gözlerime kaçmamasına dikkat ediyorum çünkü kaçınca gerçekten çok yakıyor. Yıkadıktan sonra ise bepanthol’ün yüz kremini sürüyorum ve işlemi bitiriyorum. Ürün bende pul pul dökülme yapmadı. Ürünü geceleri yatmadan önce yapın çünkü bir sonraki gün dışarı çıkıp güneş ışığı alıncaya kadar cildiniz kendine gelir. Dışarı çıkmadan önce yaz-kış fark etmeksizin güneş koruyucularınızı sürmeyi unutmayın!

The Ordinary Kırmızı Peeling sorularınız için yorum kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz!

Ürün direkt Türkiye’de satılmasa da bir çok tedarikçi aktif olarak internette satışını sağlamaktadır. The Ordinary Kırmızı Peeling ve daha farklı bilgi için sitemizdeki Güzellik,  Yalın Üretim . Tedarik Zinciri Yönetimi   veya  Finans  kategorisindeki yazılara göz gezdirebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği  ve daha fazla güncel yazılara ulaşmak için bizi  LinkedIn  Twitter  veya.  Instagram  adresinden takip edebilirsiniz.