İçeriğe geç
Ana sayfa » WhatsApp Reklamları Geliyor Mu?

WhatsApp Reklamları Geliyor Mu?

whatsApp reklamları geliyor mu (1200)

Whattsap Reklamları Ne Zaman Devreye Alacak? İşte Detaylar..

WhatsApp reklamları geliyor mu? Şirket, hizmet şartlarında tartışmalı değişikliklerle ilerliyor. Ancak büyük tepkilerin ardından kullanıcıları bilgilendirme şeklini değiştiriyor. Ocak ayında yapılan ilk duyurunun ardından milyonlarca kullanıcı WhatsApp’ın rakiplerinden uygulamalar indirdi. Facebook’un sahibi olduğu platform daha önce, değişiklikle ilgili “yanlış bilgilendirmenin” kurbanı olduğunu söylemişti.

Ancak WhatsApp şimdi değişiklikleri daha iyi nasıl açıklayabileceğini “düşündüğünü” söylüyor. Uyarının ilk itmede ifade edilmesi, Facebook ile büyük miktarda WhatsApp verisini paylaşacağına dair yaygın korkulara yol açtı. Gerçekte, bu alanda çok az şey değişmişti ve neredeyse tüm kullanıcılar daha önce söz konusu veri paylaşımı türünü kabul etmişti.

WhatsApp, kullanıcıları ikna etmeye yönelik ikinci girişiminin bir parçası olarak önümüzdeki haftalarda uygulama içinde bir banner uyarısı göstermeye başlayacak. Üç parçalı bir bileşik, bildirim başlığını, basit madde işaretlerini ve daha ayrıntılı bir ekranı gösterir.

Uygulama içi banner, kullanıcılar için daha ayrıntılı açıklamalara yol açacaktır Kullanıcıları güncelleme ve neyin değişip değişmediği hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik eder. Kullanıcıları güncelleme hakkında bilgilendiren mesajlar, uygulamanın durum bölümünde de görüntülenecektir.

Whatsapp Reklamları Geliyor mu? Yeni Sözleşme Ne Zaman Devreye Girecek?

Kullanıcıların en merak ettiği sorular şu şekilde. WhatsApp Reklamları Geliyor mu? WhatsApp Reklamlar ne zaman gelecek? Yeni şartların 15 Mayıs’ta yürürlüğe girmesi planlanıyor. WhatsApp, ana şirketiyle paylaştığı verilerin mesajları, grupları veya arama günlüklerini içermediğini söylüyor. Bunun yerine, yeni şartların, kullanıcıların işletmelere mesaj göndermesine olanak tanıyan değişikliklere odaklandığını söylüyor.

WhatsApp, IP adresiniz ve telefonunuzla ilgili bilgilerin paylaşıyor. Aynı zamanda platform üzerinden yapılan satın alımlar gibi bilgileri Facebook ile zaten paylaşmaktadır. Ancak bu, farklı gizlilik yasalarının bulunduğu Avrupa ve Birleşik Krallık’ta geçerli değildir. Ancak gizlilik uzmanları, efsanenin kullanıcıların verilerinin nasıl kullanıldığının ne kadar farkında olmadığını vurguladığını söylüyor. ProPrivacy’de dijital gizlilik uzmanı olan Ray Walsh, “Bunun yanlış bir şey yapmadığını açıklığa kavuşturma çabalarındaydı. Whatsapp aslında yanlışlıkla Facebook için çok büyük miktarda veri topladığının altını çizdi,” dedi. Bunun Whatsapp’tan ayrılmaya karar verenleri “haklı çıkardığını” söyledi.

“Tüm bunlardan en büyük çıkarım, Whatsapp’ın zaten Facebook adına cihaz düzeyinde tanımlayıcıları, IP adreslerini ve satın alma bilgilerini topluyor olması ve son medya ilgisine kadar, genel halkın büyük ölçüde farkında olmamasıdır.”

Kesintiden sonra sinyal mesajlaşma hizmeti geri yüklendi. ABD düzenleyicileri gizlilik araştırmalarını teknoloji devlerine açıyor Whatsapp, “burada neyi daha iyi yapabileceğimizi yansıttığını” söyledi.

“Herkesin uçtan uca şifrelemeyi savunma geçmişimizi bilmesini istiyoruz. İnsanların gizliliğini ve güvenliğini korumaya kararlıyız.” Ayrıca, gelecekteki değişiklikler hakkında net olmak için “çok daha fazlasını yapacağını” da söyledi. Ocak ayında, Hindistan’daki hükümet yetkilileri mesajlaşma devinden planlanan değişiklikleri geri çekmesini istedi. Ülke şu anda 340 milyondan fazla kullanıcısı ile WhatsApp’ın en büyük pazarıdır.

WhatsApp Reklamları Geliyor mu? ve bunun gibi daha fazla haber almak için Gündem Kategorisine göz atabilirsiniz.

Kaynak: BBC