Ana sayfa » Youtube Reklam Engelleme

Youtube Reklam Engelleme

Youtube nedir? Ne zamandan beri ücretli? Youtube Reklam Engelleme neden gerekli?

Eskiden Youtube ücretsiz ve az reklam gösterir bir halde yayın hayatına devam etmekteydi. 2010’lu yılların başından beri bir ücretli bir abonelik servisine dayanan bir servis üzerinde çalışmaktaydı. Ücretli dizi ve müzik platformlarının hızla yükselmeye başlamasıyla birlikte Youtube da belli başlı servislerini ücretli abonelik sistemine geçirmeye karar verdi. 2014 karşımıza müzik odaklı Music Key servisi çıkmış, 2015’te bu servis tüm içerik tarzlarını karşılayacak şekilde YouTube Red olarak isimlendirilmişti. Youtube reklam engelleme bizler için şart hale geldi. Youtube reklam engelleme yapmadan izleyiciler için katlanılmaz bir hale gelebiliyor.

17 Mayıs 2018’de ise YouTube Premium yayın hayatına başladı. Şuandan itibaren premium olmayan kullanıcılar youtube reklam engelleme çözümleri aramaktadırlar.

ABD, Avrupa ve Asya’da bazı ülkelerde kullanıma sunulan YouTube Premium, tıpkı Netflix gibi aylık ücret ödeyerek özel içeriklere ulaşma fırsatı sundu. İçerik üreticileri, reklam gelirlerine ortaklık modeli dışında ikinci bir gelir kaynağına kavuştu. Ayrıca izleyiciler, daha kaliteli içeriklere reklamsız şekilde ulaşma fırsatı yakaladılar. Üstelik bu hizmetin içerisine Spotify rakibi YouTube Music de dahil! Maalesef herkesin bütçesi bu duruma yeterli olmadığı için youtube reklam engelleme çözümüne ulaşmak zorundayız.

Youtube Premium Özellikleri Nelerdir?

Türkiye için bir süredir planlama aşamasında olan servis, yurt dışındaki tüm özellikleriyle birlikte ülkemiz için de resmi olarak hizmet vermeye başladı. Söz konusu özellikler şöyle:  • Tamamen reklamsız YouTube deneyimi,
  • Spotify rakibi YouTube Müzik uygulamasına erişim, arka planda müzik dinleme, çalma listeleri oluşturma ve paylaşma,
  • Netflix benzeri olan sadece Premium kullanıcılarına özel YouTube Originals içeriklerine erişim, 
  • Standart YouTube videolarını “picture in picture” yani “resim içinde resim” şeklinde farklı uygulamalarda gezinirken kullanabilme

Youtube Premium Türkiye Fiyatı

  • Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL 
  • 5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL
  • YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL
  • YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

Youtube Premium Kullanmadan Reklamları Engelleme

Şimdi gelelim asıl meseleye ,

Youtube premium üyeliği gerçekleştirmeden reklamsız bir şekilde nasıl kullanabiliriz, Youtube reklam engelleme gibi konuları şimdi anlatacağım. Bildiğiniz üzere Youtube Premıum özelliğini Türkiye’de aktif hale getirdikten sonra, Youtube üzerinde video , dizi , film dosyalarını izlerken çok fazla reklam çıkartmaya başladı. Bunun asıl sebebi tabi ki bizleri youtube premıum üyeliğine mecbur bırakmak. Ama tabi ki youtube reklamsız izleme diye bir seçeneğimiz de mevcut. Peki youtube reklamsız nasıl izlenir?

Youtube Reklamsız izleme

Youtube’u reklamsız bir şekilde izlemek aslında sanıldığından daha kolay bir işlem. Youtube reklam engelleme , Bunun için öncelikle google Chrome kullanıcısıysanız ;

1. Google Web store sayfasını açın.
2. Uzantılar seçeneği aktifken mağaza arama kısmına “Adblock For Youtube” yazın ve aratın.
3.Uygulamayı bulduktan sonra Chrome’a Ekle butonuna basın ve yüklenmesini bekleyin.
4.Uygulama yüklendikten sonra pencerenizin sağ üst köşesinde bulunan uygulamanın iconuna tıklayın ve
“Ad blocking”
“Annotations Blocking”
Seçeneklerini aktif hale getirin.

Tebrikler , artık sizde Youtube Reklamsız izlemeye hazırsınız. Ayrıntılı bilgiyi ve görsel anlatımı görmek isterseniz, Youtube kanalında bulunan bu video ‘ dan izleyebilirsiniz.